RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

       2017 USATF Long Island Summer Series #1 - 7/5/2017        
      Valley Stream North High School, Franklin Square, NY       

           8 & Under (09+) Girls 200 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Alexa Camacho         Bellmore PAL            37.80   2
  2 Madison Howley        Unattached              40.65   2
  3 Payton Tidridge       Foundation TC           41.22   1
  4 Izabella Abrey        Bellmore PAL            42.99   1
  5 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL            44.49   1
  6 Jaylah Boswell        Bellmore PAL            44.52   1
  7 Maya Brown            Foundation TC           47.27   2
  8 Joylin Boswell        Bellmore PAL            52.37   1

            8 & Under (09+) Boys 200 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Jace Richards         CBTC                    34.75   2
  2 Michael Kilano        Foundation TC           35.63   1
  3 Bryson Anderson       V-Tesse TC              36.75   2
  4 Declan Gallagher      Northport RC            37.96   1
  5 Xavier Small          Bellmore PAL            39.06   1
  6 Michael Carentz       Baldwin Blazers         41.13   1
  7 Jackson Howley        Unattached              44.90   2

             9-10 (07-08) Girls 200 Meter Dash             
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Jahzara Emeli         V-Tesse TC              31.40   1
  2 Soriah Doresca        V-Tesse TC              31.97   1
  3 Danika Tidridge       Foundation TC           35.46   3
  4 Danielle Abercrombie  Long Island Elite       36.04   2
  5 Alexandra Mateo       2C2W                    36.63   1
  6 Avery Betancourt      Bellmore PAL            37.08   2
  7 Stephanie Ahee        Bellmore PAL            39.58   3
  8 Gigi Parmegiani       Bellmore PAL            39.89   2
  9 Maya Camacho          Bellmore PAL            41.36   3
 10 Erin Conneely         Northport RC            41.70   1
 11 Taylor Backmon        Bellmore PAL            42.73   3
 12 Kamillah Abreu        Bellmore PAL            43.30   2

            9-10 (07-08) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kenshon Brown         Foundation TC           31.42 
  2 Mekhi Williams        V-Tesse TC              32.10 
  3 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit             34.83 
  4 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers         35.06 
  5 Ryan Anderson         Bellmore PAL            36.36 

           11-12 (05-06) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ana James             Explosion TC            34.38 
  2 Saniya Hayden         Baldwin Blazers         35.12 
  3 Kate Nicastre         STS Phillip & James     36.24 
  4 Jaylin Wiggan         Long Island Elite       37.42 
  5 Anne Leary            Northport RC            39.33 

           11-12 (05-06) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Cedric Jean-Pierre    V-Tesse TC              28.28 
  2 Christopher Willis    Foundation TC           30.31 
  3 Cameron Lewis         Unattached              32.80 
  4 Logan Piacentini      Northport RC            34.96 
  5 Jack Conneely         Northport RC            35.62 

            13-14 (03-04) Girls 200 Meter Dash             
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Danielle Key          Unattached              27.66   2
  2 Jahmilia Dennis       V-Tesse TC              27.89   2
  3 Nyah Thomas           Baldwin Blazers         28.29   1
  4 Joanie Mondesir       Explosion TC            28.53   1
  5 Andrea McPherson      Baldwin Blazers         28.56   1
  6 Camilyn Blake         Bellmore PAL            28.59   1
  7 Kierra Lewis          Baldwin Blazers         28.83   1
  8 Syria Johnson         Awone Fitness           29.86   2
  9 Valerie Pastore       Foundation TC           30.76   2
 10 Erin Leary            Northport RC            36.56   2

           13-14 (03-04) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Asad Webb             V-Tesse TC              25.91 
  2 Sean Patrick Largie   V-Tesse TC              28.24 
  3 Myles Small           Foundation TC           28.37 
  4 Bashir Triggs Jr.     V-Tesse TC              30.08 
  5 Steven Perez          Bellmore PAL            30.56 

            15-16 (01-02) Girls 200 Meter Dash             
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Alexandra Yarbrough   Long Island Elite       26.56   2
  2 Idalis S.             Malverne                28.96   1
  3 Deanna Atako          V-Tesse TC              29.42   2
  4 Javett Jowhill        Malverne                29.63   1
  5 Yasmin Senior         Malverne                29.89   1
  6 Seun Ajirotutu        Malverne                30.66   1
  7 Emi Abiola            Malverne                31.35   2
  8 Emilly English        Malverne                31.73   1
  9 Elizabeth Lawless     Malverne                31.81   2
 10 Breyana Moore         Malverne                33.22   2

             15-16 (01-02) Boys 200 Meter Dash             
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Jahmel Maynor-Mendez  Long Island Elite       23.88   2
  2 Trevon Campbell       Long Island Elite       24.26   3
  3 Martin Shitu          V-Tesse TC              24.39   2
  4 Jacob Schoenfeld      Valley Stream North     24.42   2
  5 Justin Budhu          Unattached              24.47   2
  6 Christopher James     Explosion TC            24.60   3
  7 Malique Williams      V-Tesse TC              25.17   2
  8 Stephen Wiesehahn     Awone Fitness           25.43   1
  9 Rashad Forte          CBTC                    25.46   3
 10 Edgar Tineo           Long Island Elite       25.49   3
 11 Mackensdy Domecks     Malverne                25.87   1
 12 Javier Walker         Malverne                26.00   1
 13 Jonathan Iacovelli    Unattached              26.26   1
 14 Ryan Sere             Unattached              26.38   1
 15 Romario Temple        2C2W                    26.50   1

           17-18 (99-00) Women 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ugonne E.             Valley Stream North     28.68 
  2 Kelsey Tapley         Malverne                33.27 

            17-18 (99-00) Men 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Quinten Distante      Holy Trinity            24.29 
  2 Kineth Shephard       Baldwin Blazers         25.43 

          8 & Under (09+) Boys 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Isaac Contreras       Explosion TC          6:07.82 
  2 Luca Granito          Run DMG Fit           6:30.62 

           9-10 (07-08) Girls 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         5:39.44 

            9-10 (07-08) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Aiden Coll            Baldwin Blazers       7:07.62 

           11-12 (05-06) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         5:24.90 

           11-12 (05-06) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Nicholas Andrews      V-Tesse TC            5:21.71 
  2 Noah Jackson          Baldwin Blazers       6:32.47 
  3 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit           6:33.32 

           13-14 (03-04) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Erin Nicastro         Our Lady of Mercy     6:21.22 
  2 Diana Arevalo         Foundation TC         6:46.65 

           13-14 (03-04) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brandon Meiner        Northport RC          5:16.30 
  2 Thomas Siatsis        Valley Stream North   5:35.48 

           15-16 (01-02) Girls 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Erin Maguire          Long Island Alliance  5:33.64 
  2 Marissa Murphy        Long Island Alliance  5:43.06 
  3 Grace Serpe           Our Lady of Mercy     6:42.45 
  4 Mia Flynn             Our Lady of Mercy     7:15.34 

           15-16 (01-02) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Shane Jawson          Unattached            4:39.08 
  2 Akash Molekudy        Archbishop Stepinas   4:48.81 
  3 Justin Ortiz          Long Island Alliance  5:15.52 
  4 Hassan Raja           Valley Stream North   5:22.95 
  5 Brandon Hernandez     Long Island Alliance  5:38.00 

            17-18 (99-00) Men 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Steven Hoffman        Long Island Elite     4:33.21 
  2 Colm Smith            Long Island Alliance  4:47.65 

          11-12 (05-06) Girls 80 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Leanna Trefcer        Bellmore PAL            19.26 

          13-14 (03-04) Boys 100 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL            18.58 

         15-16 (01-02) Girls 100 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Natalie Adams         Unattached              17.13 

          15-16 (01-02) Boys 110 Meter Hurdles          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jonathan Iacovelli    Unattached              18.85 
  2 Ryan Sere             Unattached              21.16 

          17-18 (99-00) Men 110 Meter Hurdles           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
DNF Quinten Distante      Holy Trinity               NT 

           8 & Under (09+) Girls 100 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Jaylah Boswell        Bellmore PAL            17.35   1
  2 Maya Brown            Foundation TC           17.64   2
  3 Izabella Abrey        Bellmore PAL            18.22   1
  4 Jada-Rose Mitchell    Long Island Elite       18.23   1
  5 Payton Tidridge       Foundation TC           19.00   1
  6 Lilliana Palmeri      Bellmore PAL            20.92   2
  7 Joylin Boswell        Bellmore PAL            23.12   2

            8 & Under (09+) Boys 100 Meter Dash            
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Jace Richards         CBTC                    16.28   1
  2 Connor Burnett        Explosion TC            17.31   1
  3 Declan Gallagher      Northport RC            17.85   2
  4 Xavier Small          Bellmore PAL            18.65   2
  5 Alex Caraciolo-Nise   Unattached              20.70   2

             9-10 (07-08) Girls 100 Meter Dash             
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Jahzara Emeli         V-Tesse TC              15.19   1
  2 Sariah Doresca        V-Tesse TC              15.21   1
  3 Sierra Burnett        Explosion TC            15.95   2
  4 Avery Betancourt      Bellmore PAL            17.14   2
  5 Kaylee Garatina       Unattached              17.26   1
  6 Chloe Garatina        Unattached              17.49   1
  7 Tamara Compass-Crawfo Long Island Elite       18.56   1
  8 Kamillah Abreu        Bellmore PAL            18.92   2
  9 Jamaiya Jackson       Long Island Elite       19.31   1
 10 Taylor Backmon        Bellmore PAL            19.70   2
 11 Stephanie Ahee        Bellmore PAL            19.73   2

             9-10 (07-08) Boys 100 Meter Dash              
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Calvin Chang          Unattached              14.88   2
  2 Kenshon Brown         Foundation TC           15.54   2
  3 Andrew Taylor         Run DMG Fit             15.67   1
  4 Brian Jayden Robinson Long Island Elite       16.21   2
  5 Ryan Anderson         Bellmore PAL            16.49   1
  6 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers         16.69   2
  7 Michael Kilano        Foundation TC           16.76   2
  8 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit             16.81   1
  9 Aaron Mitchell        Long Island Elite       17.18   2
 10 Braylon Lewis         Unattached              18.80   1
 11 Jayden Budhu          Unattached              19.15   1

           11-12 (05-06) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ana James             Explosion TC            14.77 
  2 Jasmine Trenchfield   Long Island Elite       18.50 

           11-12 (05-06) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Cedric Jean-Pierre    V-Tesse TC              13.96 
  2 Jabari Higgins        Long Island Elite       14.67 
  3 Christopher Willis    Foundation TC           15.25 
  4 Logan Piacentini      Northport RC            16.55 
  5 Mikael Dahl           Foundation TC           17.33 
  6 Ryan Alexander        Long Island Elite       17.35 

            13-14 (03-04) Girls 100 Meter Dash             
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Joanie Mondesir       Explosion TC            13.54   1
  2 Jahmilia Dennis       V-Tesse TC              13.62   1
  3 Danielle Key          Unattached              13.77   2
  4 Syria Johnson         Awone Fitness           14.33   2
  5 Tiffany Wong          Valley Stream North     14.75   1
  6 Ariana Paul           Valley Stream North     15.01   1
  7 Erin Leary            Northport RC            17.00   2

           13-14 (03-04) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Asad Webb             V-Tesse TC              12.60 
  2 Anthony Trenchfield   Long Island Elite       21.12 

           15-16 (01-02) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alexandra Yarbrough   Long Island Elite       12.86 
  2 Jeanine Desouza       Long Island Elite       13.60 
  3 Idalis S.             Malverne                13.97 
  4 Javett Jowhill        Malverne                14.09 
  5 Nicolette Conserve    Malverne                15.65 

           15-16 (01-02) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Justin Budhu          Unattached              11.83 
  2 Trevon Campbell       Long Island Elite       11.91 
  3 Romario Temple        2C2W                    12.04 
  4 Stephen Wiesehahn     Awone Fitness           12.75 
  5 Jacob Schoenfeld      Valley Stream North     12.95 
 DQ Christopher James     Explosion TC               NT 

           17-18 (99-00) Women 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Destinee Figaro       V-Tesse TC              14.60 

            17-18 (99-00) Men 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Nick Quinn            Malverne                12.55 

           8 & Under (09+) Boys 800 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Isaac Contreras       Explosion TC          3:02.11 
  2 Bryson Anderson       V-Tesse TC            3:04.85 
  3 Christian Taylor      Run DMG Fit           3:35.27 

            9-10 (07-08) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danielle Simonetti    Foundation TC         2:48.92 

            9-10 (07-08) Boys 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mekhi Williams        V-Tesse TC            2:51.98 
  2 Aiden Coll            Baldwin Blazers       3:32.66 
  3 Owen Lakhani          Northport RC          3:59.26 

           11-12 (05-06) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Simonetti      Foundation TC         2:40.17 
  2 Leanna Trefcer        Bellmore PAL          2:54.60 

            11-12 (05-06) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Isayah Contreras      Explosion TC          2:42.02 
  2 Noah Jackson          Baldwin Blazers       3:13.18 

           13-14 (03-04) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Valerie Pastore       Foundation TC         2:59.41 
  2 Diana Arevalo         Foundation TC         3:03.72 

            13-14 (03-04) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Schmuck          Unattached            2:34.39 
  2 Bashir Triggs Jr.     V-Tesse TC            2:34.56 

           15-16 (01-02) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Erin Maguire          Long Island Alliance  2:40.49 
  2 Lea Stewart           Unattached            2:51.49 
  3 Grace Mohlin          Our Lady of Mercy     3:10.38 

            15-16 (01-02) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Malique Williams      V-Tesse TC            2:08.90 
  2 Jason Peralta         Long Island Elite     2:10.91 
  3 Justin Ortiz          Long Island Alliance  2:32.97 

           17-18 (99-00) Women 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marissa Murphy        Long Island Alliance  2:46.52 

            17-18 (99-00) Men 800 Meter Run             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Colm Smith            Long Island Alliance  2:17.95 
  2 Christopher Mitto     Awone Fitness         2:19.60 
  3 Joshua Raffington     Long Island Elite     2:27.82 

          8 & Under (09+) Girls 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kathryn Simonetti     Foundation TC         1:33.90 
  2 Madison Howley        Unattached            1:34.60 

          8 & Under (09+) Boys 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Faybien Wiggan        Long Island Elite     1:31.60 
  2 Jackson Howley        Unattached            1:42.20 
  3 Michael Carentz       Baldwin Blazers       1:43.50 

           9-10 (07-08) Girls 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Danika Tidridge       Foundation TC         1:20.60 
  2 Alexandra Mateo       2C2W                  1:20.80 
  3 Quinci Gallagher      Northport RC          1:25.90 

            9-10 (07-08) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrew Taylor         Run DMG Fit           1:17.20 
  2 Dylon Gray-Cohen      Run DMG Fit           1:23.10 

           11-12 (05-06) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Saniya Hayden         Baldwin Blazers       1:08.10 

           11-12 (05-06) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Nicholas Andrews      V-Tesse TC            1:13.40 
  2 Mikael Dahl           Foundation TC         1:33.10 

           13-14 (03-04) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrea McPherson      Baldwin Blazers       1:05.40 
  2 Camilyn Blake         Bellmore PAL          1:06.20 
  3 Nyah Thomas           Baldwin Blazers       1:07.00 
  4 Kierra Lewis          Baldwin Blazers       1:08.00 

           13-14 (03-04) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Asad Webb             V-Tesse TC              59.10 
  2 Myles Small           Foundation TC         1:02.80 
  3 Sean Patrick Largie   V-Tesse TC            1:07.10 
  4 Steven Perez          Bellmore PAL          1:07.80 
  5 Brandon Meiner        Northport RC          1:08.10 

           15-16 (01-02) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mutiu Shittu          V-Tesse TC              52.70 
  2 Rashad Teachey        Malverne                53.80 
  3 Donovan Ishmael       Malverne                54.10 
  4 Justin Budhu          Unattached              55.60 
  5 Khevon Pinnoco        Malverne              1:00.00 
  6 Brandon Hernandez     Long Island Alliance  1:01.30 

            17-18 (99-00) Men 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kineth Shephard       Baldwin Blazers         58.60 

                  8 & Under (09+) Girls Long Jump                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Maya Brown            Foundation TC           2.88m     9-05.25
  2 Madison Howley        Unattached              2.70m     8-10.25
  3 Kathryn Simonetti     Foundation TC           2.25m     7-04.50

                  8 & Under (09+) Boys Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Declan Gallagher      Northport RC            3.09m    10-01.50
  2 Luca Granito          Run DMG Fit             2.56m     8-04.75
  3 Christian Taylor      Run DMG Fit             2.27m     7-05.25
  4 Jackson Howley        Unattached              2.22m     7-03.25
  5 Alex Caraciolo-Nise   Unattached              1.49m     4-10.50

                   9-10 (07-08) Girls Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Quinci Gallagher      Northport RC            2.82m     9-03.00
  2 Erin Conneely         Northport RC            2.06m     6-09.00

                    9-10 (07-08) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Calvin Chang          Unattached              3.81m    12-06.00
  2 Kenshon Brown         Foundation TC           3.46m    11-04.00
  3 Andrew Taylor         Run DMG Fit             3.26m    10-08.25
  4 Nicholas Carentz      Baldwin Blazers         2.89m     9-05.75
  5 Ryan Anderson         Bellmore PAL            2.69m     8-09.75

                   11-12 (05-06) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Anne Leary            Northport RC            2.02m     6-07.50

                   11-12 (05-06) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Tyler Mastronardi-Gra Run DMG Fit             3.82m    12-06.25
  2 Jabari Higgins        Long Island Elite       3.45m    11-03.75
  3 Christopher Willis    Foundation TC           3.17m    10-04.75
  4 Jack Conneely         Northport RC            2.97m     9-08.75
  5 Logan Piacentini      Northport RC            2.81m     9-02.50

                   13-14 (03-04) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kierra Lewis          Baldwin Blazers         4.01m    13-01.75
  2 Nyah Thomas           Baldwin Blazers         3.92m    12-10.25
  3 Ariana Paul           Valley Stream North     3.88m    12-08.75
  4 Erin Leary            Northport RC            3.01m     9-10.50

                   13-14 (03-04) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Anthony Scotto        Bellmore PAL            4.07m    13-04.25
  2 Myles Small           Foundation TC           3.88m    12-08.75

                   15-16 (01-02) Girls Long Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Isabellah Paul        Valley Stream North     3.97m    13-00.25

                   15-16 (01-02) Boys Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Edgar Tineo           Long Island Elite       5.58m    18-03.50
  2 James Holland         Long Island Elite       5.49m    18-00.00
  3 Thomas Quinn          Commack                 5.40m    17-08.50

                    17-18 (99-00) Men Long Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Tyler John            Valley Stream North     6.30m    20-08.00
  2 Salvatore Fusco       Unattached              6.29m    20-07.50
  3 Brandon James         Valley Stream North     6.10m    20-00.00
  4 Ikoe-Wicaca Quiles    Freeport                5.84m    19-01.75
  5 Terrance Hinds        Unattached              5.49m    18-00.00
  6 Chris Syrett          Unattached              5.15m    16-10.75
  7 Eric Chao             Unattached              4.47m    14-07.75

                  15-16 (01-02) Boys Triple Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Edgar Tineo           Long Island Elite      12.84m    42-01.50
  2 James Holland         Long Island Elite      12.00m    39-04.25

                   11-12 (05-06) Girls High Jump                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Anne Leary            Northport RC             .85m     2-09.25

                   13-14 (03-04) Boys High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Andrew Branch         Unattached              1.32m     4-03.75
  2 Anthony Scotto        Bellmore PAL            1.27m     4-02.00

                   15-16 (01-02) Boys High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Thomas Quinn          Commack                 1.60m     5-02.75

                    17-18 (99-00) Men High Jump                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Salvatore Fusco       Unattached              1.70m     5-06.75
  2 Chris Syrett          Unattached              1.65m     5-04.75

                    11-12 (05-06) Boys Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Jordan Johnson        Awone Fitness           4.47m       14-07

                   13-14 (03-04) Girls Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Adrianna Lambert      Awone Fitness           4.94m       16-02

                    13-14 (03-04) Boys Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Sean Kennedy          Unattached              9.85m       32-03
  2 Anthony Scotto        Bellmore PAL            6.44m       21-01

                   15-16 (01-02) Girls Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Kyria Moore           Long Island Elite      10.51m       34-05

                    15-16 (01-02) Boys Shot Put                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Joe Ryan              Long Island Alliance   12.06m       39-06
  2 Carl Bloom            Seaford                10.78m       35-04
  3 Devin Rosmarin        Long Island Alliance   10.61m       34-09
  4 Bernadin Fleurima     Valley Stream North     9.47m       31-00

                    17-18 (99-00) Men Shot Put                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Ikoe-Wicaca Quiles    Freeport               13.13m       43-00
  2 Kevin Cetin           Long Island Alliance   12.66m       41-06
  3 Stephen Urli          Long Island Alliance   11.70m       38-04

                  9-10 (07-08) Boys Discus Throw                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Owen Lakhani          Northport RC           12.10m       39-08

                  15-16 (01-02) Boys Discus Throw                  
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Joe Rocon             Long Island Alliance   34.01m      111-06
  2 Carl Bloom            Seaford                28.25m       92-08
  3 Devin Rosmarin        Long Island Alliance   27.18m       89-02
  4 Bernadin Fleurima     Valley Stream North    26.32m       86-04

                  17-18 (99-00) Men Discus Throw                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Dean Perna            Commack                43.56m      142-10
  2 Kevin Cetin           Long Island Alliance   43.40m      142-04
  3 Robert Skidmore       Unattached             32.61m      106-11
  4 Stephen Urli          Long Island Alliance   29.82m       97-10

               11-12 (05-06) Boys Fin Javelin Throw                
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Isayah Contreras      Explosion TC           23.05m       75-07

               13-14 (03-04) Boys Fin Javelin Throw                
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Zion Tucker-Rogers    Explosion TC           15.85m       52-00

               Open Women Mile Race Walk                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Cher Armstrong        Unattached            9:43.91 

                Open Men 200 Meter Dash                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alberto Laguerre      Unattached              23.04 
  2 J.T Aggrey            Unattached              23.42 
  3 Joseph Motis          Long Island Alliance    23.79 
  4 Javier Blythe         Valley Stream North     24.41 
  5 Blain Candelario      Valley Stream North     25.83 
  6 Joe Moncada           Unattached              26.38 

               Open Women 1500 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            4:44.12 

                Open Men 1500 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Eletto           Northport RC          4:33.57 
  2 Tom Miherilin         Northport RC          4:41.60 

                  Open Men 100 Meter Dash                  
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Paul Williams         Grenada                 10.70   1
  2 Jeremy Bascom         Unattached              10.81   1
  3 Aleigh McIntyre       Unattached              10.87   1
  4 Amechi Egbe           CTS Performance         10.88   1
  5 Kemroy Cupid          Saint Vincent           11.02   1
  6 Jovanni Parkinson     Long Island Alliance    11.09   2
  7 Peter Dehazy          CTS Performance         11.15   2
  8 Terrance Hinds        Unattached              11.26   2
  9 Joe Caraciolo         NLAC                    11.46   2
 10 J.T Aggrey            Unattached              11.53   2
 11 Creus Hamilton        Unattached              11.56   1
 11 Jerel Williams        Foundation TC           11.56   3
 13 Joseph Motis          Long Island Alliance    11.97   3
 14 Terius Kim            Unattached              12.13   3
 15 Aaron Mickulas-Mesco  Northport RC            12.40   3
 16 David Shea            2nd Wind Track Club     12.86   3
 17 Joe Moncada           Unattached              13.21   3

                Open Women 800 Meter Run                
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jen Dagan             Unattached            2:18.20 
  2 Molly Mcann           Unattached            2:39.46 

                 Open Men 800 Meter Run                 
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Alex Eletto           Northport RC          2:13.74 
  2 Tom Miherilin         Northport RC          2:17.46 

                  Open Men 400 Meter Dash                  
===========================================================
    Name                  Team                      Time H#
-----------------------------------------------------------
  1 Felipe Custodio       Awone Fitness           49.30   2
  2 Jerel Williams        Foundation TC           54.50   2
  3 David Shea            2nd Wind Track Club     54.70   2
  4 Javier Blythe         Valley Stream North     55.90   1
  5 Blain Candelario      Valley Stream North     56.60   1
  6 Joe Meyer             Selden Hills            57.30   1
  7 Tom Miherilin         Northport RC          1:00.40   2
 DQ Alex Eletto           Northport RC               NT   2

                        Open Women Shot Put                        
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Renee Lustin          Next Level AC           8.62m       28-03

                         Open Men Shot Put                         
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Leon White            Long Island Alliance   11.79m       38-08
  2 Jared Coupe           Unattached             10.39m       34-01
  3 Robert Skidmore       Unattached             10.23m       33-06

                      Open Women Discus Throw                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Renee Lustin          Next Level AC          24.52m       80-05

                       Open Men Discus Throw                       
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Liam O'Connor         LFC                    46.51m      152-07
  2 Leon White            Long Island Alliance   41.85m      137-03
  3 Bryan Nicholson       Unattached             41.28m      135-05
  4 Jared Coupe           Unattached             33.49m      109-10

                      Open Men Javelin Throw                       
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Chris Putnam          Long Island Alliance   58.87m      193-01
  2 Greg Weiss            Unattached             31.99m      104-11
  3 Stephen Urli          Long Island Alliance   27.07m       88-09

            Masters 50 Women 200 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Susan Schmuck         Unattached              34.69 

             Masters 50 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rob Rawn              Unattached              30.12 

             Masters 55 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Matthew Weiss         2nd Wind Track Club     30.11 
  2 Brian Hasenzahl       Northport RC            31.29 

             Masters 75 Men 200 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Abe Bernstein         Mass Velocity           38.44 

             Masters 45 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Earl Penney           Gold Coast Harriers   5:04.73 
  2 Jonathan Nicastro     STS Phillip & James   5:40.00 

             Masters 55 Men 1500 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Dale Drueckhammer     Northport RC          5:08.56 

            Masters 65 Men 100 Meter Hurdles            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                19.35 

            Masters 40 Women 100 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Latrica Dendy         Southwest Sprinters     13.73 

            Masters 45 Women 100 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Johanna Zuddas        Unattached              15.33 

            Masters 50 Women 100 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Roxanne Brockner      2nd Wind Track Club     13.76 
  2 Susan Schmuck         Unattached              16.77 

             Masters 50 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Clinton Aurelien      Southwest Sprinters     11.86 
  2 Rob Rawn              Unattached              14.16 

             Masters 55 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Donald Archer         2nd Wind Track Club     13.30 

             Masters 65 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                14.21 
  2 Marvin Russo          2C2W                    17.18 

             Masters 75 Men 100 Meter Dash              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Abe Bernstein         Mass Velocity           18.54 

              Masters 45 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kirk Niemann          Unattached            2:23.12 

              Masters 50 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Kevin Arloff          Northport RC          2:29.85 
  2 Frank Favilla         GLIRC                 2:38.69 

              Masters 55 Men 800 Meter Run              
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Brian Hasenzahl       Northport RC          2:37.56 

            Masters 45 Women 400 Meter Dash             
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Johanna Zuddas        Unattached            1:10.60 

                     Masters 65 Men Long Jump                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Rick Lapp             Shore AC                4.51m    14-09.50

                    Masters 50 Men Triple Jump                     
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Charles Gilreath      Long Island Elite       9.25m    30-04.00

                      Masters 45 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Justin Di Giorgi      Unattached             12.29m       40-03

                      Masters 70 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue                  7.24m       23-09

                      Masters 80 Men Shot Put                      
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Ed Joyce              Unattached              8.28m       27-01

                   Masters 55 Women Discus Throw                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Bohemia TC             21.96m       72-00

                    Masters 60 Men Discus Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Robert Dealy          Northport RC           26.33m       86-04

                    Masters 65 Men Discus Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC           29.19m       95-09

                    Masters 70 Men Discus Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue                 28.11m       92-02

                  Masters 55 Women Javelin Throw                   
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Caryl Senn-Griffiths  Bohemia TC             27.51m       90-03

                   Masters 55 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Brian Hasenzahl       Northport RC           27.94m       91-08
  2 Matthew Weiss         2nd Wind Track Club    18.13m       59-05

                   Masters 60 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Robert Dealy          Northport RC           26.37m       86-06

                   Masters 65 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Patrick Viola         Northport RC           34.31m      112-06

                   Masters 70 Men Javelin Throw                    
===================================================================
    Name                  Team                      Mark           
-------------------------------------------------------------------
  1 Dan Flynn             Quogue                 23.08m       75-08