RaceTab by MileSplit/FloSports     Cici Hirsch, USATF Long Island

   2018 USATF Long Island Summer Series #3 Youth  - 7/18/2018    
                    Hauppauge, Hauppauge, NY                     

          8 & Under (10+) Girls 100 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Savannah Bonhomme     Unattached              16.35 
  2 Jaylah Boswell        Bellmore PAL            16.37 
  3 Jamie Ramos           St. Joseph              19.30 
  4 Joylin Boswell        Bellmore PAL            19.38 
  5 Tabitha Taggart       Golden Knights          20.11 
  6 Juliet Ramos          St. Joseph              23.08 

          8 & Under (10+) Boys 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Connor Burnett        Explosion TC            16.25 
  2 Jamal Clark           Explosion TC            17.03 
  3 Tristen Herron        Unattached              17.30 
  4 Temarr Beckett        Golden Knights          17.56 
  5 Lucas Panker          Rocky Point             17.63 
  6 Jace Bristol          Explosion TC            20.06 
  7 Mason Devlin          Baldwin Blazers         24.44 

           9-10 (08-09) Girls 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sydnie Johnson        V-Tesse TC              15.07 
  2 Harper luko           Bellmore PAL            16.30 
  3 Serenity Fraser       Golden Knights          16.65 
  4 Jayla Rodriguez       Family TC               16.99 
  5 Izabella Abreu        Bellmore PAL            17.49 
  6 Analia Bonilla-Pena   Bellmore PAL            18.09 
  7 Jocelyn Ramos         St. Joseph              19.20 
  8 Julianna Baldassare   St. Joseph              22.55 
  9 Kayla Harte           Rolling Thunder         24.92 

            9-10 (08-09) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mike Grannum          Explosion TC            14.74 
  2 Roger Rowe            Unattached              15.15 
  3 Jayden Germain        Explosion TC            15.34 
  4 Jace Richards         CBTC                    15.45 
  5 Kyon Sarwari          Golden Knights          15.56 
  6 Shiloh Bromfeld       Golden Knights          16.18 
  7 Kelly                 St. Joseph              16.41 
  8 Dellas Gallagher      Unattached              16.64 
  9 Andrew Johnson        Baldwin Blazers         16.94 
 10 Nicholas Proscia      St. Joseph              17.19 
 11 Jonathan Lee          St. Joseph              17.68 
 12 Mikael Panju          Bellmore PAL            18.01 
 13 Dylan Rey             St. Joseph              18.36 
 14 Derek Rey             St. Joseph              18.51 
 15 James Distefano       Rolling Thunder         23.53 
 16 Vincent Gianelli      Rolling Thunder         23.78 

           11-12 (06-07) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Rhianna Miller        2C2W                    13.87 
  2 Nevaeh Falconer       2C2W                    14.34 
  3 Dimyia Barnes         2C2W                    15.01 
  4 Megan Mc Dougall      GLIRC                   15.71 
  5 Kashya Hawkins        Family TC               16.65 
  6 Dakotah Martin        Northport RC            16.75 
  7 Ava Rey               St. Joseph              18.46 

           11-12 (06-07) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ellis Johnson         V-Tesse TC              14.34 
  2 Anthony Fraser        Golden Knights          14.89 
  3 Javon Devlin          Baldwin Blazers         15.76 
  4 Ryan Anderson         Bellmore PAL            16.28 
  5 Diego Martinez        Bellmore PAL            16.95 
  6 Alan Lange            Rolling Thunder         24.02 

           13-14 (04-05) Girls 100 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Olivia Miller         2C2W                    12.79 
  2 Stephanie Weiner      Unattached              13.26 
  3 Ja'liah Rodriguez     Family TC               13.99 
  4 Lauren Perkins        2C2W                    14.28 
  5 Olivia Spirakis       TSC                     14.82 
  6 Gina Williams         Family TC               19.45 

           13-14 (04-05) Boys 100 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    12.58 
  2 Noel Jackson          Baldwin Blazers         13.50 
  3 Julian Pearson        V-Tesse TC              13.79 
  4 Amir Jeudy            Baldwin Blazers         13.88 
  5 Nicholas Minguillon   Northport RC            14.34 
  6 Dennis Brown          Family TC               15.94 
  7 Joshua Ramos          St. Joseph              18.06 

          8 & Under (10+) Boys 1500 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Lucas Panker          Rocky Point           6:16.29 

           9-10 (08-09) Girls 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Madison Howley        Foundation TC         6:16.35 

            9-10 (08-09) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Andrew Baldassare     St. Joseph            7:23.82 

           11-12 (06-07) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Paul Fleck            Unattached            5:28.07 

           13-14 (04-05) Boys 1500 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Schwab           Bellmore PAL          5:24.69 
  2 Noah Jackson          Baldwin Blazers       5:49.42 

          8 & Under (10+) Girls 400 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Gabrielle Brereton    Unattached            1:27.87 
  2 Ashley Pursoo         Unattached            1:30.47 
  3 Jaylah Boswell        Bellmore PAL          1:34.01 
  4 Ruby Micali           Foundation TC         1:35.80 
  5 Joylin Boswell        Bellmore PAL          2:06.75 

          8 & Under (10+) Boys 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jamal Clark           Explosion TC          1:22.61 
  2 Connor Burnett        Explosion TC          1:24.27 
  3 Jackson Howley        Foundation TC         1:30.56 
  4 Dominick Gianelli     Rolling Thunder       1:31.61 
  5 Cordell Campbell      Speed & Power         1:34.10 
  6 Jace Bristol          Explosion TC          1:35.59 

           9-10 (08-09) Girls 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Harper Lollo          Bellmore PAL          1:24.24 
  2 Cecilia Michel        Bellmore PAL          1:26.69 
  3 Hannah Michel         Bellmore PAL          1:32.94 
  4 Analia Bonilla-Pena   Bellmore PAL          1:33.52 
  5 Izabella Abreu        Bellmore PAL          1:51.34 

            9-10 (08-09) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Jayden Germain        Explosion TC          1:13.22 
  2 Jace Richards         CBTC                  1:14.58 
  3 Devin Connelly        Golden Knights        1:23.48 
  4 Mikael Panju          Bellmore PAL          1:28.12 
  5 Nicholas Proscia      St. Joseph            1:28.33 
  6 Andrew Baldassare     St. Joseph            1:34.54 

           11-12 (06-07) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Arianna Iannotti      2C2W                  1:07.71 
  2 Marissa Mc Dougall    GLIRC                 1:11.83 
  3 Makaila Abney         Baldwin Blazers       1:19.32 

           11-12 (06-07) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ellis Johnson         V-Tesse TC            1:14.65 
  2 Diego Martinez        Bellmore PAL          1:25.51 
  3 Ryan Anderson         Bellmore PAL          1:26.66 
  4 Owen Lakhani          Northport RC          1:28.26 

           13-14 (04-05) Girls 400 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      2C2W                  1:03.63 
  2 Celine Thomas         Unattached            1:05.20 

           13-14 (04-05) Boys 400 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Tyler Means           Baldwin Blazers         57.98 
  2 Tyrel Edwards         Baldwin Blazers       1:07.31 
  3 Clemone Campbell      Speed & Power         1:08.94 
  4 Nicholas Minguillon   Northport RC          1:14.58 

          8 & Under (10+) Girls 800 Meter Run           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Savannah Bonhomme     Unattached            3:07.00 

            9-10 (08-09) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Grace Micali          Foundation TC         3:07.53 
  2 Madison Howley        Foundation TC         3:15.30 

           11-12 (06-07) Girls 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Baylee Canet          Foundation TC         2:35.49 
  2 Erin Stoehlein        Rolling Thunder       3:11.04 

            13-14 (03-04) Boys 800 Meter Run            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 John Schwab           Bellmore PAL          2:41.22 
  2 Brayden Clement       Rolling Thunder       2:47.40 
  3 Thomas Bass           Northport RC          2:48.48 

          8 & Under (10+) Girls 200 Meter Dash          
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Savannah Bonhomme     Unattached              34.44 
  2 Gabrielle Brereton    Unattached              37.52 
  3 Ashley Pursoo         Unattached              38.46 
  4 Jelissa Gilmore       Baldwin Blazers         41.12 
  5 London Johnson        Unattached              41.64 
  6 Tabitha Taggart       Golden Knights          45.90 

          8 & Under (10+) Boys 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Connor Burnett        Explosion TC            34.92 
  2 Jamal Clark           Explosion TC            36.13 
  3 Braxton Sinclair      Baldwin Blazers         36.54 
  4 Temarr Beckett        Golden Knights          37.99 
  5 Cordell Campbell      Speed & Power           39.20 
  6 Jamal Gilmore         Baldwin Blazers         40.57 
  7 Dominick Gianelli     Rolling Thunder         40.59 
  8 Nicholas Sinclair     Baldwin Blazers         40.75 
  9 Savion Romao          Rolling Thunder         55.91 

           9-10 (08-09) Girls 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Sydnie Johnson        V-Tesse TC              31.74 
  2 Serenity Fraser       Golden Knights          37.16 
  3 Kayla Harte           Rolling Thunder         56.62 

            9-10 (08-09) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Mike Grannum          Explosion TC            31.37 
  2 Jalen Gilmore         Baldwin Blazers         32.21 
  3 Jayden Germain        Explosion TC            32.66 
  4 Kevin Moore           Golden Knights          33.59 
  5 Kyon Sarwari          Golden Knights          36.07 
  6 Declan Gallagher      Northport RC            36.38 
  7 Andrew Johnson        Baldwin Blazers         38.05 
  8 Mikael Panju          Bellmore PAL            38.94 
  9 Devin Connelly        Golden Knights          39.74 
 10 Antonio Barcelo       Long Island Elite       40.71 
 11 Alex Bass             Northport RC            40.98 
 12 James Distefano       Rolling Thunder         53.41 
 13 Vincent Gianelli      Rolling Thunder         54.53 

           11-12 (06-07) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Marissa Mc Dougall    GLIRC                   29.16 
  2 Nevaeh Falconer       2C2W                    29.37 
  3 Arianna Iannotti      2C2W                    29.67 
  4 Makaila Abney         Baldwin Blazers         33.53 
  5 Megan Mc Dougall      GLIRC                   33.90 
  6 Katrina Wahl          Rolling Thunder         37.55 

           11-12 (06-07) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Ellis Johnson         V-Tesse TC              30.29 
  2 Anthony Fraser        Golden Knights          30.42 
  3 Alan Lange            Rolling Thunder         55.86 

           13-14 (04-05) Girls 200 Meter Dash           
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Morgan Middleton      2C2W                    27.05 
  2 Gabrielle Stephens    2C2W                    27.34 
  3 Lauren Perkins        2C2W                    28.82 
  4 Gina Williams         Family TC               40.72 

           13-14 (04-05) Boys 200 Meter Dash            
========================================================
    Name                  Team                      Time
--------------------------------------------------------
  1 Julien Woodley        2C2W                    25.33 
  2 Noel Jackson          Baldwin Blazers         28.09 
  3 Julian Pearson        V-Tesse TC              28.23 
  4 Amir Jeudy            Baldwin Blazers         28.26 
  5 Clemone Campbell      Speed & Power           28.28 
  6 Tyrel Edwards         Baldwin Blazers         28.76 
  7 Justin Gilmore        Baldwin Blazers         29.70 
  8 Nicholas Minguillon   Northport RC            31.31 
  9 Dennis Brown          Family TC               33.39 

        11-12 (06-07) Girls 4x100 Meter Relay         
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 2C2W                                        56.88 

        13-14 (04-05) Girls 4x100 Meter Relay         
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 2C2W                                        53.20 

         13-14 (04-05) Boys 4x100 Meter Relay         
======================================================
    Team                                          Time
------------------------------------------------------
  1 Baldwin Blazers                             54.75 

                8 & Under (10+) Girls Long Jump                
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Ruby Micali           Foundation TC           2.54m  8-04.0

                8 & Under (10+) Boys Long Jump                 
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Jackson Howley        Foundation TC           2.43m  7-11.5

                 9-10 (08-09) Girls Long Jump                  
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Grace Micali          Foundation TC           3.51m  11-06.

                  9-10 (08-09) Boys Long Jump                  
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Kevin Moore           Golden Knights          3.47m  11-04.
  2 Anthony LaGala-Ryan   Golden Knights          3.40m  11-01.
  3 Kyon Sarwari          Golden Knights          3.19m  10-05.
       F        3.00      2.90      3.19    
                                            
  4 Shiloh Bromfeld       Golden Knights          3.19m  10-05.
      3.19      2.77       F         F      
                                            
  5 Declan Gallagher      Northport RC            3.05m  10-00.
  6 Lex Key               Golden Knights          2.39m  7-10.0

                 11-12 (06-07) Girls Long Jump                 
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Erin Stoehlein        Rolling Thunder         3.19m  10-05.
  2 Quinci Gallagher      Northport RC            3.13m  10-03.
  3 Dakotah Martin        Northport RC            2.40m  7-10.5
  4 Makayla Goode         Northport RC            2.33m  7-07.7

                 11-12 (06-07) Boys Long Jump                  
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Anthony Fraser        Golden Knights          3.96m  12-11.
  2 Paul Fleck            Unattached              3.43m  11-03.

                 13-14 (04-05) Girls Long Jump                 
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Stephanie Weiner      Unattached              4.66m  15-03.
  2 Olivia Spirakis       TSC                     4.18m  13-08.

                 9-10 (08-09) Girls High Jump                  
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Jayla Rodriguez       Family TC                .95m  3-01.2

                 11-12 (06-07) Girls High Jump                 
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Kashya Hawkins        Family TC               1.25m  4-01.0

                 13-14 (04-05) Girls High Jump                 
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Ja'liah Rodriguez     Family TC               1.25m  4-01.0

                  9-10 (08-09) Girls Shot Put                  
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Kamillah Abreu        Bellmore PAL            4.61m   15-01

                  15-16 (02-03) Boys Shot Put                  
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Ephrem Romao          Rolling Thunder         9.55m   31-03

                11-12 (06-07) Boys Discus Throw                
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Owen Lakhani          Northport RC           15.92m   52-02

              8 & Under (10+) Girls Javelin Throw              
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Tabitha Taggart       Golden Knights          7.67m   25-01

               9-10 (08-09) Girls Javelin Throw                
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Kamillah Abreu        Bellmore PAL            9.28m   30-05

                9-10 (08-09) Boys Javelin Throw                
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Anthony LaGala-Ryan   Golden Knights         18.10m   59-04
  2 Devin Connelly        Golden Knights         11.79m   38-08
  3 Lex Key               Golden Knights         11.68m   38-03

               11-12 (06-07) Boys Javelin Throw                
===============================================================
    Name                  Team                      Mark       
---------------------------------------------------------------
  1 Owen Lakhani          Northport RC           23.33m   76-06